Od kamienicy do muzeum. Cykl wykładów poświęconych modernizacji siedziby głównej Muzeum Warszawy

W przeddzień otwarcia swojej zmodernizowanej siedziby głównej Muzeum Warszawy zaprasza na cykl wykładów ukazujących skalę działań wykonanych w ramach projektu „Modernizacja, konserwacja oraz digitalizacja obiektów zabytkowych siedziby głównej Muzeum Warszawy przy Rynku Starego Miasta w Warszawie”. Podczas kilku spotkań osoby bezpośrednio zaangażowane w projekt opowiedzą o ogromie prac, dzięki którym kamienice przy Rynku Starego Miasta odzyskały dawną świetność, a wkrótce – po montażu nowej wystawy głównej – otworzą swoje podwoje dla zwiedzających.

17 listopada 2016, godz. 18:30
Od kamienicy do muzeum, spotkanie 1: o skali projektu

Joanna Dudelewicz – koordynatorka projektu z ramienia Muzeum Warszawy oraz Robert Wanat i Joanna Kościuk – reprezentanci głównego wykonawcy prac modernizacyjnych – firmy Castellum Sp. z o.o.

24 listopada 2016, godz. 18:30
Od kamienicy do muzeum, spotkanie 2: konserwacja (fasada, polichromie)

Ewa Nekanda-Trepka – dyrektor Muzeum Warszawy oraz prof. Krzysztof Chmielewski i Maciej Baran z Wydziału Konserwacji i Restauracji Dzieł Sztuki Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie – inspektorzy nadzoru konserwatorskiego Muzeum Warszawy

1 grudnia 2016, godz. 18:30
Od kamienicy do muzeum, spotkanie 3: konserwacja obiektów

Kontynuacja cyklu na początku 2017 roku.